Haber

3 ilde acele kamulaştırma yapılacak

Türkiye’nin bazı illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için proje güzergahlarında bulunan taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Maraş’ta bulunan ve Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü’ne ait 154 kV Türkoğlu OSB Transformatör Merkezi Projesi kapsamında, proje sahasına isabet eden taşınmazların TEİAŞ tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Ayrıca, Konya’da bulunan ve TEİAŞ’a ait olan 154 kV Alibeyhöyüğü Alakova Enerji İletim Hattı Projesi kapsamında güzergaha isabet eden taşınmazlarda direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurularak TEİAŞ tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Öte yandan, Kırıkkale’nin Çelebi ve Keskin ilçelerinde kurulması planlanan doğal gaz dağıtım doğal gaz dağıtım tesislerinin yapımı için ihtiyaç duyulan taşınmazlar, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılacak.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu