Haber

75 yaşında 47 yıllık üniversite hasretini giderdi

75 yaşında 47 yıllık üniversite hasretini giderdi

47 yıl evvel kayıt yaptırıp okuyamadığı üniversiteye tekrar kayıt yaptırdı

ADIYAMAN – 75 yaşında Adıyaman Üniversitesi’ne kayıt yaptıran Recep Sevinç, 47 yıllık hasretini vuslata çevirdi.

Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’ne kayıt yaptıran Recep Sevinç (75), okumanın yaşının olmadığını gösterdi. 1975 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini kazanan lakin eşinin rahatsızlığı nedeniyle okula gidemediği için devamsızlıktan kaydı silinen Recep Sevinç, çıkarılan öğrenci affıyla 47 yıl evvelki hayalini gerçekleştirdi.

Öğrenci affıyla birlikte kaydını Adıyaman Üniversite İslami İlimler Fakültesi’ne yaptıran Recep Sevinç, torunu yaşındaki sınıf arkadaşlarıyla derslere giriyor. Arkadaşlarıyla kısa sürede kaynaşan Recep Sevinç, hem öğrencilik hem de diğer öğrencilere ağabeylik yapıyor.

Recep Sevinç, “1975 yılında Atatürk Üniversitesi’nde İslami İlimler Fakültesi kazanarak kayıt yaptırdım. Birkaç defa gittim lakin eşimin rahatsızlığı nedeniyle okula gidemedim ve devamsızlıktan kaldım. Eşimden de ayrılamadım. Daha sonra kaydım silindi. Onun için İslami İlimler Fakültesi benim içimde yani bir kor üzere bir uhde olarak kaldı. Fakat yeni çıkan af nedeniyle kaydımı Adıyaman’da İslami İlimler Fakültesi’ne yaptım. İnşallah arkadaşlarımda beni bir örnek olarak alır ve kabul ederler” dedi.

Recep Sevinç’in sınıf arkadaşları da kısa müddette sınıfa ahenk sağladığını ve kendisini çok sevdiklerini söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu