Haber

ABD’deki Gazze’ye destek eyleminde profesöre ters kelepçeli gözaltı

ABD’de İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ve ABD’nin İsrail’e olan desteğine karşı düzenlenen protestolar, New York’taki Columbia Üniversitesi’nden diğer üniversitelere yayılmaya devam ediyor. Bu üniversitelerden biri de Georgia eyaletinin Atlanta kentindeki Emory Üniversitesi. Burada da ikisi profesör, yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.

‘BEN BİR PROFESÖRÜM’

CNN International’ın haberine göre, ekonomi profesörü Caroline Fohlin ve Felsefe Bölümü Başkanı Profesör Noelle McAfee, gözaltına alınan iki profesördü. Felsefe Bölümü Başkanı Noelle McAfee’nin ardından Fohlin’in de ters kelepçeyle gözaltına alındığı anlar sosyal medyaya yansıdı. Fohlin, polisin eylemcileri şiddet kullanmasına ve güç kullanmasına tepki gösterirken, kendisi de iki polis memuru tarafından yüz üstü yere yatırılarak ters kelepçeyle gözaltına alındı. Fohlin, bu esnada, “Ben bir profesörüm” diye bağırdı.

Emory Üniversitesi’nin internet sitesinde paylaşılan bilgilere göre, lisans eğitimini 1988 yılında Tufts Üniversitesi Matematik ve Nicel Ekonomi Bölümü’nde, doktorasını Berkeley Kaliforniya Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde 1994 yılında tamamlayan Prof. Caroline Fohlin, ekonomi, finans ve iş tarihi, finansal piyasa mikro yapısı, girişim sermayesi ve inovasyon ve kurumsal finans ve yönetişim alanlarında uzman.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu