Haber

AK Parti’den Kılıçdaroğlu’nun Adaylığına İlişkin İlk Yorum: ‘Saadet Partisi İçin Tarihi Bir Utanç’

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından ilk açıklama AK Parti cephesinden geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ‘Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını tebrik ederim, millet en iyi hakemdir’ dedi. Saadet Partisi Genel Merkezi’nde aday açıklamasına tepki gösteren Turan, ‘Milli Görüş’ün sözde temsilcisi SP’de CHP’nin aday açıklaması SP için tarihi bir utançtır’ dedi. sözlerini kullandı.

‘Bu durum ömür boyu yüzüne vurulur’

AK Parti’den ilk açıklama, 6 Tablo’nun Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yapılan toplantının ardından cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu açıklamasının ardından Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi.

Turan, Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili olarak, ‘Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını tebrik ederim, millet en iyi hakemdir’ dedi.

“SP için tarihi utanç”

Turan, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Ancak tek parti ve darbe dönemleri dışında iktidara gelemeyen CHP adayının Milli Görüş’ün güya temsilcisi olduğu iddia edilen SP’de ilan edilmesi SP için tarihi bir utançtır. Sonuç ne olursa olsun, bu durum ömür boyu yüzlerine çarpılacak!”

haber-kadinhani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu