Haber

Ankara Valiliği’nden şiddetli ve şiddetli fırtına uyarısı

Ankara Valiliği, yarından itibaren beklenen şiddetli yağmur ve kuvvetli fırtına nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son bilgilere göre, Balkanlar’ı etkisi altına alacak yağışlı havanın da etkisiyle yarından itibaren Ankara’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi. Yağışların cumartesi, pazar ve pazartesi yer yer kuvvetli olacağı bildirildi.

Açıklamada, “Rüzgar Cumartesi günü güneyli fırtına şeklinde, yer yer kısa süreli periyodik kuvvetli fırtına, yüksek kesimlerde tam fırtına şeklinde esecek ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. , Pazar gününden itibaren yağışlarla birlikte önemli ölçüde azalması bekleniyor.Ulaşımda aksamalar, çatının uçması, ağaç ve direklerin düşmesi, soba ve doğalgaz zehirlenmesi gibi aksiliklere karşı dikkatli olunması ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

AFAD SMS ile uyardı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) cep telefonlarına SMS göndererek, “Meteorolojiye göre yarın Ankara’da kuvvetli güneybatı ve yağmur bekleniyor. Baca zehirlenmesine, ulaşımda aksamalara ve çatı uçuşmasına karşı dikkatli olun.” uyarı yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu