Haber

“Annemi Arayacağım” Deyip Hesabına 40 Bin TL Gönderdi ve Kaçtı!

Sakarya’da bir genç, her zaman gittiği yerde faturayı ödedikten sonra, “Annemi arayacağım” diyerek işletme sahibinin telefonunu aldı. Kendisine 40 bin TL gönderip ortadan kayboldu. Ayrıntılar?

Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki bir kafede üzerinde herhangi bir kredi kartı ya da nakit para bulunmadığını belirten Sefa Ö. isimli genç, 120 TL’lik hesabını ödemek için sahibinin IBAN’ına havale etmek istediğini söyledi.

İşletme sahibi genci tanıyan Oğuzhan A., IBAN’a hesap göndermeyi kabul ederek telefonunda hesap bilgilerinin bulunduğu mobil bankacılık uygulamasını açtı.

120 TL’lik hesabını ödeyen Sefa Ö, kısa bir süre sonra “Annemi arayacağım” diyerek işyeri sahibi Oğuzhan A.’nın telefon numarasını istedi.

IBAN transferi için mobil bankacılık uygulamasını açık bırakan Oğuzhan Ö., başına geleceklerden habersiz annesini arayacağını söyleyen Sefa Ö.’ye telefonunu verdi.

Ancak bakalım Sefa Ö.’nün “Annemi arayacağım” cümlesi tuzağa çıktı. Sefa Ö. sahibinin hesabından kendisine 40 bin TL gönderip, telefonu iade ederek kafeden kaçtığı kameralara yansıdı.

Bir süre sonra hesabını kontrol ettiğinde parasının kaybolduğunu fark eden işletme sahibi Oğuzhan A., güvenlik kamerası görüntüleriyle polise başvurdu.

Oğuzhan A.’nın dolandırıldığı şikayetiyle harekete geçen polis ekipleri, Sefa Ö.’yü arıyor.

sarayduzuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu