Teknoloji

Apple’ın Vision Pro planları sil baştan: Vision Pro 2’yi beklemeyin!

Apple, Şubat ayında Vision Pro karma gerçeklik (MR) başlığını resmi olarak sunmuştu. Bu, şirket için büyük bir yeni ürün lansmanıydı ve cihaz, 3.499 dolarlık iddialı ve pahalı bir fiyat etiketine sahipti. Ancak incelemelerin de gösterdiği üzere cihazın ağır olması ve göreceli olarak zayıf bir pil ömrüne sahip olması gibi başka sorunları da bulunuyordu. Ayrıca henüz doğrulanmamış olsa da, Vision Pro’nun iyi satmadığı yönünde bazı haberler de bulunuyor.

The Information’ın isimsiz kaynaklara dayandırdığı yeni bir haber, Apple’ın parça tedarikçilerine, bu başlığın tam kapsamlı devamı olan Vision Pro 2’nin geliştirilmesini duraklatma kararı aldığını söylediğini iddia ediyor. Bunun yerine Apple, N109 kod adına sahip olduğu bildirilen daha ucuz bir MR başlığına odaklanacak.

Bu habere göre Apple, daha ucuz olan başlığın mevcut Vision Pro’nun sahip olduğu yüksek çözünürlüklü ekranı korumasını istiyor. Ancak daha ucuz hale getirmek için orijinal Vision Pro’nun bazı özelliklerinden vazgeçmeye çalışacak. Ayrıca Apple’ın bu yeni başlığı Vision Pro’dan üçte bir oranında daha hafif hale getirmek istediği de bildiriliyor.

Haberde, Apple’ın yeni başlığı mevcut üst düzey iPhone’un fiyatına yakın bir fiyatla (yaklaşık 1.600 dolar) piyasaya sürmeyi hedeflediği iddia ediliyor. Elbette hedeflenen bu fiyat etiketi mevcut Vision Pro’nun kesinlikle altında olsa da, en yüksek modeli 649 dolar olan Meta Quest 3 gibi rakiplerinden hala çok daha pahalı olacağı anlamına geliyor. Haber, Apple’ın bu daha ucuz MR başlığını 2025 sonlarında piyasaya sürülmeyi hedeflediğini de söylüyor.

etimesgutajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu