Haber

Bakan Tekin Özel Fener Rum Okullarını Ziyaret Etti

Bakan Tekin, okul ziyaretleri kapsamında bu kez de İstanbul’daki Özel Fener Rum Ortaokulu ve Lisesi’ni ziyaret ederek 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıkları için yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında yaptığı okul ziyaretlerinin yeni adresi, azınlık okullarından İstanbul’daki Özel Fener Rum Ortaokulu ve Lisesi oldu.

Bakan Tekin Özel Fener Rum Okullarını Ziyaret Etti

Bakan Tekin: “Türk-İslam devlet geleneğinin direği”

Fener Rum azınlık okullarına yaptığı ziyarette çiçeklerle karşılanan Bakan Yusuf Tekin, okulun yürüttüğü eğitim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Tarihi okulun bakım ve onarımı başta olmak üzere okulun ihtiyaç duyduğu konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Okulun ihtiyacı olan bahisler için gerekli zemini hazırlayacaklarını belirten Bakan Tekin, “Bugün Türk-İslam devlet geleneğinin temel direği; bir arada ve barış içinde yaşamanın en somut örneklerinden biri olan ve İstanbul’un Fethi’nin hemen ardından 1454 yılında kurulan Fener-Rum Ortaokulu ve Lisesi’ni ziyaret ederek başladık.” sözlerine yer verdi. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bakan Yusuf Tekin Özel Fener Rum Okullarını Ziyaret Etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu