Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklaması

Son dakika Recep Tayyip Erdoğan haberi:Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de 2 saat 30 dakika boyunca İsrail’in Gazze saldırılarını ve Türkiye’nin savaşını anlattı. “garanti”Teklifin görüşüldüğü Kabine toplantısının ardından son dakikada önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘TCG ANADOLU VE EŞLİK EDEN SAVAŞ GEMİLERİMİZ BİZİ GURURLANDIRDI’

“Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşadığımız bu tarihi günlerde, ekranlarından bizi izleyen tüm yurttaşlarımızı ve yurtdışındaki vatandaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Atatürk, hem arayarak hem de bildiri göndererek “100’üncü yıl heyecanımızı paylaşan dost ülke başkanlarına şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılını anlamına yakışır şekilde 85 milyon insanla birlikte kutladık. Donanmamızın ana gemisi, dünyanın ilk İHA gemisi olan TCG Anadolu ve ona eşlik eden savaş gemilerimiz bizi gururlandırdı.”

‘DONANMA GEÇİŞİMİZLE TÜM DÜNYAYA MESAJ VERDİK’

“Geçit törenimiz donanmamızın gücünü göstermenin yanı sıra önemli stratejik mesajlar da içeriyordu. Bazı gerçekleri bir kez daha hatırlattık. Vatanımızı canımızla koruyacağımızı, geleceğimize sahip çıkacağımızı 85 milyon insanla bir kez daha dünyaya anlattık. sonuna kadar tapınaklarımıza izinsiz ellerin dokunmasına izin vermeyeceğimize, ay yıldızlı bayrağımızı indirmeyeceğimize, bağımsızlığımızın gölgelenmesine izin vermeyeceğiz.” Biz ilan ettik. Bizim hiçbir ülkenin egemenliğinde, toprağında işimiz yoktur. Biz sadece atalarımızın rehberliğinde vatanımızı korumaya çalışıyoruz. Bu bizim için bir tercih değil, zorunluluktur. Türkiye’nin başta Savunma Sanayii olmak üzere her alanda kendini geliştirmesi gerekiyor. Mevcut vatanı bile bize fazla göreceklerini çok iyi biliyoruz. “Kimseye düşman olmadan ordumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz.”

ulukislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu