Haber

Gölyani Yaylası’nda kış güzelliği

Gölyani Yaylası’nda kış güzelliği

Giresun’da 1.530 rakımlı Gölyani Yaylası, gölü, otantik yayla evleri ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini yaz kış büyülüyor.

GİRESUN – Giresun’da sıkı bir şekilde korunması gereken hassas bölge olarak tescil ve ilan edilen Gölyani Yaylası, bozulmamış doğası, gölü ve otantik yayla konutları ile yaz ve kış mevsiminde farklı güzellikleri ile büyülüyor.

Yağlıdere ilçesinde 1.530 rakımda bulunan Gölyani Yaylası, gölü, otantik yayla meskenleri ve doğal güzellikleri ile doğayla baş başa kalmak isteyenler için nadide bir yer. Yaz aylarının yanı sıra kış aylarında da kendine hayran bırakan Gölyani Yaylası gölünün yüzeyi tamamen donmaya başladı. Gölü ziyaretçilerin üzerinde yürüyebileceği kadar donmuş halde tutan Gölyani Yaylası, aynı zamanda doğaseverlerin de vazgeçilmez rotaları arasında yer alıyor.

Yeşilpınar Köyü Muhtarı Halil Yardımcı, Gölyani Yaylası’nın kendi köyünün sınırları içinde olduğunu belirterek, “Yaklaşık 1.530 rakımda bulunan yayla gölümüz, yöredeki otantik yayla evleri ve bozulmamış doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Gölyani Yaylası’ndaki gölün suyu yetersiz, “Yazın soğuk olduğu için azalabiliyor ama kışın görüldüğü gibi üzerinde yürünebilecek kadar buz tutuyor. Yaz mevsimindeki kadar olmasa da kış sezonunda hafta sonları gelen ziyaretçiler oluyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu