Haber

Göztepe ve Altay’dan ortak açıklama: Türk sporuna itibar suikastı

Spor Toto 1. Lig’de olaylar nedeniyle ileri bir tarihi ertelenen Göztepe – Altay maçı sonrası iki kulüp ortak bir açıklama yaptı.

Karşılaşmada misafir tribününden Göztepe tribününe atılan havai fişek nedeniyle bir kişi yüzünden yaralandı. Daha sonra bir holigan sahadaki korner direğini alarak Altay kalecisi Ozan’ı darbetti. Bu anlar kameralara yansırken 21 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İki kulüpten ise bugün ortak bir açıklama geldi. Açıklama şöyle:

“Dün gece oynanan müsabakada İzmir’in asırlık kulüpleri Göztepe ve Altay’a; dolayısı ile Türk sporuna prestij suikastı yapılmıştır. Her iki kulüp olarak tüm taraftarlarımızı sakin olmaya davet ediyoruz. Olaya karışan tüm hatalıların tespiti ve cezalandırılması için bahsin yakından takipçisi olacağız. Bu olayın, Türk sporu için çok değerli bir dönüm noktası olmasını dilek ediyoruz.

Yaralı taraftarımıza ve atletimize acil şifalar diliyoruz. Bu cins olumsuz olayların ülkemizde bir daha yaşanmaması için tüm tarafların iş birliği içinde, spor terörü ile uğraş etmesi ortak dileğimizdir.”

Göztepe Kulübü ayrıca, işaret fişeği ile yaralanan taraftarla ilgili de yaptığı açıklamada, “Göztepe Spor Kulübü olarak dün gece işaret fişeği ile yaralanan taraftarımızın durumunu yakından takip etmekteyiz. Taraftarımızın tüm tedavi mühletini titizlikle takip edip, bir an evvel sıhhatine kavuşması için gerekli imkanlar seferber edilmektedir” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu