Ekonomi

Groupama Sigorta’nın AXA’ya devri tamamlandı

2022 yılsonu prestijiyle yüzde 124,5 büyüme, 13,3 milyar TL prim üretimi, yüzde 6,5 pazar payı ve 2,4 milyar TL fon büyüklüğü ile sigorta ekosisteminin değerli oyuncularından biri olan AXA Türkiye , ülke genelinde 2 bin 800’den fazla kişiye sahip. Acentesi ve 800’den fazla çalışanı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

AXA Türkiye, Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Hayat A.Ş. 1.700’den fazla ajansla çalışma fırsatı bulacak ve 300’den fazla çalışanını yetenek havuzuna katmış olacak.

AXA Türkiye’nin bağlı olduğu AXA Madrid International Hub’ın Genel Müdürü Nuria Fernandez, satın almayla ilgili olarak, “Yeni dağıtım kanalları ile iş kollarımızda pazar payımızı artıracak ve Türkiye operasyonumuzda çok farklı bir boyuta ulaşacağız. Önümüzdeki dönemde de hep birlikte çok başarılı projelere imza atacağımıza inanıyoruz” dedi. terimleri kullandı.

AXA Sigorta Genel Müdürü Yavuz Ölken, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Güçlü finansal yapımız, yaratıcı analizlerimiz ve müşteri-acente-çalışan denklemini merkeze alan bilgiye dayalı iş yaklaşımımızla bugüne kadar Türk sigortacılık sektörüne yön veren bir şirket haline geldik. Bu sevindirici gelişmeyi, 130 yılı aşkın tarihimizden aldığımız gücün ve ülkemizdeki fırsatları doğru yönetebilme yeteneğimizin bir ödülü olarak görüyorum. Bu yolda birlikte yürüyeceğimiz yeni iş ortaklarımız ve grup arkadaşlarımızla daha da güçlenecek, dünden bir adım daha ileri gideceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu