Haber

Lüleburgaz Belediyesi Muhtarları Ağırladı

“Demokrasinin temel taşısınız”

Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği yemekte Lüleburgaz’ın mahalle ve köy muhtarları bir araya geldi. Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr.Murat Gerenli; “Demokrasinin sağlam temeller üzerine inşa edilebilmesi için temel taşlarının sağlam olması gerekir. “Siz demokrasinin temel taşısınız” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlediği yemekte Lüleburgaz’da görev yapan köy ve mahalle muhtarlarını bir araya getirdi.

Lüleburgaz Yıldız Sanat Akademisi’nde düzenlenen yemeğe Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Toplantıya Murat Gerenli, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Özcoşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Fazilet, Köy ve Yerel Yönetimler Muhtarları Derneği Başkanı Sabri Gündüz, Lüleburgaz Muhtarları Derneği Lideri Remzi Dik ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Programda konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr.Murat Gerenli; “Demokrasi en önemli şeydir, demokrasiyi yaşatmak ve geleceğe taşımak zorundayız. Laik, demokratik ve bağımsız cumhuriyetimizi geleceğe taşımak ve sağlam temeller üzerine kurmak, ancak demokrasinin tam olarak yerleşmesiyle mümkün olacaktır. Demokrasinin sağlam temeller üzerine inşa edilebilmesi için temel taşlarının sağlam olması gerekir. Sizler demokrasinin temel taşısınız. “Lüleburgaz’ımız, şehrimiz ve köylerimiz için yaptığınız çalışmalardan dolayı sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, programda yer alan tüm muhtarlara yerel demokrasiye katkılarından dolayı plaket verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu