Teknoloji

Microsoft, yaşadığı büyük GPU sorununu kabul etti ve ayrıca söz verdi

Microsoft artık Bing Chat sohbet robotu Bekleme listesi olmadan denemesine izin verir. Doğal olarak bu, birçok kişinin şu anda hizmeti ilk kez denediği ve kullandığı anlamına geliyor. Ancak, birçok Bing Chat kullanıcısı da yanıtların yavaşladığından şikayet ediyor.

Daha hızlı yanıt sürelerini görmek istediğini belirten bir kullanıcı, Twitter mesajında, ” Bazen çok uzun süre beklemek zorunda kalıyorum, bu çok saçmaMicrosoft’un Reklamcılık ve Web Hizmetleri lideri Mihail Parakinhalbuki, ” kullanım artmaya devam ediyor, GPU’ları yeterince hızlı eklemiyoruzdiyerek bu sorunu kabul eder ve mevcut durumun düzeltileceğinin sözünü verir.

Bu hizmetler, veri sunucularında giderek daha fazla özel GPU’lar gerektiriyor ve şu anda üretken yapay zekanın genel kullanıma sunulmasının önündeki en büyük engellerden biri bu gereklilik. NVIDIA , şu anda bu çiplerin en büyük üreticisi olarak öne çıkıyor. Ancak doğrulanmamış raporlar AMDVe MicrosoftNVIDIA’nın NVIDIA kullanımına olan bağlılığının bir kısmını ortadan kaldırabilecek yeni yapay zeka yongaları geliştirmek işbirliği yaptığını iddia ediyor.

Parakhin ayrıca bu hafta sonu diğer Twitter kullanıcılarından gelen bazı Bing Chat sorularını yanıtlamak için zaman ayırdı. Bir kullanıcıya, uzun zamandır beklenen Bing sohbet geçmişi özelliğinin birkaç gün içinde kullanıma sunulacağını söyledi. başka bir kullanıcıya Bing Resim OluşturucuDaha çok en-boy oranlarının ele alındığı belirtilmektedir. hemen gerçekleşmeyebilir.” söylenmiş.

Başka bir kullanıcıya, Bing Chat’in geleceğine Kod Tercümanıdestekleyeceğini umduğunu söyledi. Güvenli bir şekilde yapılması gerekiyor – önemsiz bir görev değil” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu