Haber

Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünü kutladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını kutlayan Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, “Halklarımızın genel kalkınmasını sağlamak ve hedeflerimize ulaşmak için üzerinde mutabakata vardığımız tüm büyük proje ve programları sizlerle birlikte eksiksiz olarak hayata geçireceğiz. ” dedi.

Mirziyoyev, Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Ofisi tarafından yayınlanan mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

İki ülke halkları arasında ortak dil, ortak gelenekler, karşılıklı saygı ve dayanışma ilkelerine dayanan kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerinin son yıllarda nitelik açısından yüksek bir düzeye ulaşmasından büyük memnuniyet duyduğunu vurgulayan İkili ilişkilerde yeni bir tarihi dönemin başladığını belirten Mirziyoyev, “Sizinle birlikte halklarımızın genel kalkınmasını sağlayacağız.” “Anlaştığımız tüm büyük proje ve programları tam olarak uygulayacağız ve hedeflerimize ulaşacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Mirziyoyev, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sağlık, iyilik ve devlet yönetiminde yeni zaferler, kardeş Türk halkına huzur ve kalkınma diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu