Haber

Suriye’de ‘bombalara gülen’ Selva’nın Antakya’daki evi yıkıldı

2020 yılında 4 yaşındayken Türkiye’ye getirilen Selva ve ailesinin Antakya’da yaşadığı, babasının Suriye’nin İdlib kentindeki bombardımanlardan korkmamak için ‘savaş oyunu’ oynadığı ev yıkıldı. Abdullah Muhammed, kızı Selva’nın savaştan etkilenmemesi için bomba ve uçak seslerinin aslında bir oyun olduğunu ona öğretmiş, Selva’nın bomba seslerine gülen görüntüsü birçok kişi tarafından paylaşılmıştı. sosyal medyadaki kullanıcılar. Suriyeli aile, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü sınır kapısından Türkiye’ye getirildi.

‘NEREYE KAÇACAĞIMI BİLMİYORUM’

Maraş’taki depremlerde evlerinin yıkıldığını anlatan baba Muhammed, El Cezire’ye şöyle konuştu: “Ayaklarımızın altında yer çatlıyor sandım, etrafımızdaki binalar yıkılıyor. Nereye kaçacağımı bilemedim. Zaman zaman. , enkazın arasından çığlıklar duyduk ve insanlar kurtarmaya koştu.”

‘GÜN GİBİ OLDUK’

İlk depremin ardından evlerinin duvarının çöktüğünü belirten Muhammed, kızı Selva ile birlikte dışarı çıktıklarını söyledi. Havanın çok soğuk olduğunu kaydeden Muhammed, saatler sonra sığınabilecekleri bir araba bulduklarını belirterek, “Kıyamet gibiydi” dedi. Baba Muhammed, Selva ve anne Mersin’de yaşayan akrabalarını ziyaret etmek için yola çıktı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu