Haber

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman: Bütün bu olumsuzlukları olumluya çevirecek kadro yapımız var.

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 3-1 mağlup oldukları Kasımpaşa maçının ardından, “Bütün bu olumsuzlukları olumluya çevirecek kadro yapımız var. Üst üste kazanacağımız maçlar mutlaka gelecektir.”

Trendyol Süper Lig’in 25. haftasında Adana Demirspor, evinde Kasımpaşa’ya 3-1 mağlup oldu. Maç sonrası basın toplantısında konuşan Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Maçın ilk yarım saatinde iyi oynadık, iyi pozisyonlar aldık. Son şutlarımız ve son paslarımız eksikti ama etkili bir başlangıç ​​yaptık. Daha sonra 2-0 mağlup olduk. İlk 30 dakikayı biz oynadık. “Takım çok iyi oynadı ve son 15 dakikada pozisyon olmayınca 2-0 mağlup olduk. Moralimiz ve motivasyonumuz düştü. İkinci yarıya hem oyunu riske atarak, hem de yaptığımız değişikliklerle maça iyi başladık. Ancak 3-0’dan sonra maçı sürdürmek kolay değil” dedi.

“Arka arkaya kazanacağımız maçlar olacak”

Yeni oyuncularla kadronun yükseleceğini vurgulayan Karaman, “Yapılan transferlerle bence çok güçlü bir takım oluşturduk. Bu güçlü takımın antrenman yapması, bir araya gelmesi gerekiyor. Dün gelen oyuncuları oynattık. Bugün ne yazık ki oynamadılar, iyi mücadele ettiler. 2 oyuncumuz daha geliyor.” Dolayısıyla teknik ekip olarak bir an önce 8 yeni oyuncuyu idmanlara entegre edip bunu bir oyun planına, takım oyununa dönüştürmemiz gerekiyor. Bu bizim görevimiz ve bunu kısa sürede yapmamız gerekiyor. Bu olumsuzlukları olumluya çevirebilecek ekip yapısına sahibiz. Bunu da olumluya çevireceğiz. Birbiri ardına. “Kazanacağımız maçlar mutlaka gelecektir” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu