Yaşam

Ahmet Hakan Atatürk, Dizisini Yayınlamayan Disney’e Sert Sözlerle Tepki Verdi!

Atatürk dizisini platformda yayınlamaktan vazgeçen ve çeşitli tartışmalarla tepkilere neden olan Disney’e Ahmet Hakan, köşe yazısında sert sözlerle tepki gösterdi.

Disney’in herkesin merakla beklediği Atatürk dizisini önce sinemalarda sonra da FOX TV’de yayınlanmak üzere rafa kaldırmasının ardından ülkede büyük yankı uyandırdı.

Bu kararların ardından Disney’in Amerika Ermeni Ulusal Komitesi’nin baskısıyla Atatürk dizisini iptal ettiği ileri sürüldü. Ermeni haber sayfası 301 Disney’e teşekkür edince işler iyice karıştı.

Tepkilerin artması üzerine The Walt Disney şu açıklamayı yaptı:

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da konuya müdahil oldu ve köşe yazısıyla Disney’e tepki gösterdi.

Ermeni diasporasını “uluslararası çete” olarak nitelendiren Hakan, “Bu çete, Atatürk’e ‘soykırım’ iftirası atarak Disney’e baskı yaptı ve Disney bu çetenin baskılarına boyun eğdi. Burada tek bir anlam var: Disney adlı platform, Türkiye. . Bu çete ile bu çete arasında tercih yapmak zorunda kalınca soykırım iftirası atan çeteyi tercih etmiştir.” söz konusu.

Türkiye’de iş yapacaksınız, Türkiye’de abone toplayacaksınız, Türkiye’den para kazanacaksınız, Türkiye’yi pazarınız yapacaksınız. ” sözlerini kullandı.

Hakan, “Bu müşterilerin taleplerine uyan platformu öğretmeliyiz” dedi. sözlerini ekledi.

onikisubat-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu