Haber

BAÜN Beton Kano Takımı Türkiye Birincisi Oldu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Bölümü öğrencilerinden oluşan Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımı, 20-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen 2023 Beton Kano Yarışması’nda Türkiye şampiyonu oldu. İnşaat Mühendisliği laboratuvarlarında ürettikleri Adam & Venus isimli kano ile yarışa katılan ekip, geçen yıl birinciliği elde ettikten sonra üst üste ikinci kez zirvenin sahibi oldu.

Res. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden. Görmek. Dr. Erkan Töre danışmanlığındaki ekip; Teknik raporlar, sunumlar ve sportif yarışlardaki başarısı sonucunda birinciliği elde etti. 2016 yılından bu yana düzenlenen tüm yarışmalara katılan ve hepsinde dereceye giren BAÜN Beton Kano takımı, 2022 yılında Almanya’da düzenlenen 18. Üniversitelerarası Betonkanu Regetta yarışında Türkiye’yi temsil etti.

Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’dan tebrikler

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, üst üste ikinci kez Türkiye birincisi olan BAÜN Beton Kano Grubu’nu başarılarından dolayı tebrik etti. Yarış öncesi son antrenmanlarını Çağış Yerleşkesi içinde yer alan gölette yapan ekip üyelerini kabul eden Rektör Oğurlu, üniversite yönetimi olarak öğrencilerin ulusal ve uluslararası başarılarından gurur duyduklarını belirtti. BAÜN Beton Kano Personeli öğrencileri de kendilerine sağlanan takviyeler ve imkanlar için Rektör Oğurlu’ya teşekkür ettiler. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu