Sağlık

EUTF Kadın Hastalıkları ve Doğum Perinatoloji Bölümü akredite

Ege Üniversitesi’ndeki akademik birimler akredite olmaya devam ediyor  

Yüksek Öğrenim Kalite Kurulu ( Türkiye’de ilk kez YÖKAK tarafından tam akreditasyon almaya hak kazanan Ege Üniversitesi bünyesindeki tüm bölüm ve programlar, kalite ve akreditasyon çalışmaları kapsamında akredite edilmeye devam etmektedir. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak liderliğinde yürütülen kalite ve akreditasyon çalışmaları sonucunda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EUTF) Jinekoloji Perinatoloji Bilim Dalı Avrupa Perinatal Tıp Derneği tarafından akredite edilmiştir.

Kalite ve akreditasyon çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak Türkiye’de YÖKAK’tan tam akreditasyon alan ilk devlet üniversitesiyiz. Bu kapsamda kalite ve akreditasyon çalışmalarımızın sürdürülebilirliğine büyük önem veriyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz. Üniversite olarak programlarımızın yarısından fazlası akreditedir. AB Tıp Fakültesi Jinekoloji Perinatoloji Bilim Dalımız artık Avrupa Perinatal Tıp Derneği tarafından akredite edilmiştir. Bölüm Başkanımız Prof. Dr. İsmail Mete İtil, Perinatoloji Bilim Dalı Lideri Prof. Dr. Sermet Sağol ve öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”

Avrupa Perinatal Tıp Derneği, Avrupa’da perinatal bakımın kalitesini ve sunumunu iyileştirmek ve anneler ve çocukları için en uygun fiziksel ve zihinsel refahı sağlamak için perinatal tıbbın tüm yönleriyle ilgili çalışma, araştırma ve bilgiyi yaymayı amaçlamaktadır. Dernek ayrıca profesyonel öğretim standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunarak perinatal tıpta kontrol, değerlendirme ve klinik bakım için kılavuzlar önermeyi ve kriterleri standartlaştırmayı amaçlamaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

karliovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu