Haber

İstifasıyla gündem oluşturdu! İYİ Partili isimlerden Yavuz Ağıralioğlu’ndan peşpeşe paylaşım

Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına itirazlarıyla gündeme gelen ve İYİ Parti’ye altılı masada pusu kurulduğunu söyleyen YETERLİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Son olarak Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini belirterek, “Meral Akşener’e veda edeceğim. İstifa edeceğim” dedi.

“GÖRDÜĞÜM İHTİYAÇ ÜZERİNE İSTİFA EDİYORUM”

Yavuz Ağıralioğlu istifa mektubunu Habertürk TV’den Mehmet Akif Ersoy’a gönderdi. Ağıralıoğlu’nun istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Gördüğüm ihtiyaç üzerine İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Gerekeni sunuyorum.”

AKŞENER, AĞIRALIOĞLU İLE GÖRÜŞMEYECEK

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, Akşener’in Ağıralioğlu ile görüşmeyeceği iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi: Şiddetli, “İstifa müessesesi tek taraflı bir karar alma usulüdür. Böyle bir düşünce ve tavrın ifadesidir. Dolayısıyla bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşme fikri anlamını yitirmiş ve herhangi bir görüşme yapılmayacak” dedi. söz konusu.

İYİ PARTİ Rıdvan UZ: ŞİMDİ NE OLDU?

İYİ Parti Genel Yönetim Kurulu ve Kurucular Meclisi Üyesi Rıdvan Uz, Ağıralioğlu’na tepki gösterdi. Uz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sormam gereken soru şu; Yavuz Ağıralioğlu, hatırladığınızı düşünüyorum. Koltukta olduğunuz ortamda ben altılı masaya dönmemekle ilgili fikrimi söylerken siz masaya dönmek için el kaldırdın, şimdi ne oldu?” terimleri kullandı.

GENEL LİDER YARDIMCISI FAZİLET: KENDİNİZİ KANDIRMAYIN

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Fazilet, “Bu seçimde isimlerin önemi yok. Kimse kendini kandırmasın. Bahane aramasınlar. Millete zarar veren bu düzenin devamına en ufak bir katkısı olursa” dedi. , değirmeninden taşarsa mutlaka bir gün tarih önünde hesap verecektir. Bu seçim iyi ile kötü arasındaki seçimdir. İşte böyle bilinmek böyledir.” paylaştı.

KAVUNCU: AKŞENER’İN YANINDA AYAKTA DURACAĞIZ

İYİ Parti Seçim Kampanyası Genel Başkanı Başdanışmanı Buğra Kavuncu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Bu akşam olağan bir geri sayım yok. Durum net ve net. 46 gün sonra Kemal Bey Kılıçdaroğlu İYİ Parti Genel Başkanı olacak. Alınan kararların arkasında Genel Başkanımız Meral Akşener Hanım’ın yanında olacağız. Merak etmeyin #tarih yazacağız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu