Ekonomi

Kırıkkale Valisi Kılıçlar Soğan Kurutma Tesisi’ni ziyaret etti

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, “Kılıç Soğan Genç İstihdama Umut Getiriyor” projesi kapsamında kurulan Kılıçlar Soğan Kurutma Tesisi’ni ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Yahşihan ilçesine bağlı Kılıçlar köyünde kurulan tesiste incelemelerde bulunan Tekbıyıkoğlu, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Tekbıyıkoğlu, tesiste 18-45 yaş arası 30 kadının istihdam edileceğini belirterek, “KOSGEB İl Müdürlüğü tarafından sağlanan eğitim desteği ile Yahşihan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü tarafından kadınlara temel tarım eğitimi verilecek. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü.Bu proje sayesinde kursiyerlerimize Kılıçlar soğan üretimi, iş sağlığı ve girişimcilik konularında eğitim verilecek.Hem eğitim hem de ekonomik kazanç sağlayacak.” sözünü kullandı.

Tekbıyıkoğlu’na Kaymakam Seçkin Faruk Uzunoğlu eşlik etti.

Ahiler Kalkınma Ajansı ve Yahşihan Köyü Hizmet Birliği temel alınarak, köyde üretilen soğanların değerlendirilmesi ve bölgeye katkı sağlanması amacıyla 2 milyon liralık bütçeyle kurulan tesis, ilk etapta kullanıma hazır hale getirildi. üretme.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu