Haber

‘Okul Sporları Türkiye Triatlon Şampiyonası’na Vanlı öğrenciler damgasını vurdu

Van Selahaddin Eyyubi BİST Anadolu Lisesi öğrencileri “Okul Sporları Triatlon Türkiye Şampiyonası”nda 1 şampiyonluk ve 2 ikincilik kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

“2023 Ordu Triatlon Türkiye Kupası” ve “Okul Sporları Triatlon Türkiye Şampiyonası” yarışlarına ev sahipliği yapan Ordu’da sporcular üç gün boyunca ter döktü. Yarışmalara katılan Van Selahaddin Eyyubi BİST Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Genç Erkekler B’ kategorisinde Türkiye birincisi, ‘Genç Kadınlar B’ kategorisinde Türkiye ikinciliği ve ‘Genç Erkekler A’ kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

Van’a Türkiye şampiyonasından 3 kupa ile dönmekten mutluluk duyduğunu belirten BİST Anadolu Lisesi Müdürü Selahaddin Eyyübi BIST Anadolu Lisesi Müdürü Umut Bilici, triatlon branşının hızla gelişen bir branş olduğunu belirterek, “Bu branşa 2011 yılında okul olarak başladık. Van’da maliyeti yüksek bir spor olarak bilinen triatlon branşını hayata geçirmeye başladık, “Beden eğitimi öğretmenlerimize vakit geçirmeleri için hiçbir maddi destekten kaçınmadık. Okul olarak başarılarınızın bundan sonraki süreçte de devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Triatlon Antrenörü Muzaffer Koç, “Çok çalışma gerektiren triatlon sporuna Van’da başlayıp Türkiye şampiyonu olmak büyük bir gurur kaynağı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimi gönülden kutluyorum.”

Beden Eğitimi Öğretmeni Haktan Demirbaş da geçen yıl çeşitli kategorilerde Türkiye dereceleri kazandıklarını hatırlatarak, “Bu yıl çok daha zorlu ve çekişmeli müsabakalar sonucunda kendilerine destek olan öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum.”

Öğrenciler ise Van’a üç kupa ile dönmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, kendilerine güvenen ve her konuda desteklerini esirgemeyen yetkililere teşekkür ettiler. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu