Haber

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı Yapıyor: THY, Depremzede Kabin Memuru Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları (THY), Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından afetzedeler için kabin memuru alım ilanı açtı.

THY’nin “kariyer.thy.com” uzantılı internet portalında yayınlanan duyuruda, şirketin Türkiye’nin yaşadığı büyük felaketin ardından her vatandaşın acısını hissettiği belirtildi.

Açıklamada, depremlerden etkilenen vatandaşlara kabin memuru olarak görev yapma imkanı tanıyacak olan “afet duyurusu”na başvurarak THY ailesinin bir modülü olabilmeleri için başvuruların genel kurallarına uyulacağı belirtildi. aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, adli sicil kaydı ve adli sicil kaydı bulunmamak. 1 Ocak 1988 – 31 Aralık 2003 doğumlu olmak. En az lise mezunu olmak. İngilizce bilmek Daha önce THY AO veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak.’

“Afet mağduru” olarak fiyatlandırılan adaylar başvuru yapabilecek.

2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’na göre kendisi ve/veya 1’inci derece yakını (anne, baba, kardeş, eş veya çocuk) adına yapılan duyuruda ‘afetzede’ olarak fiyatlandırılan adaylar başvuru yapabilecek.

27 Nisan Perşembe günü saat 16.00’ya kadar başvuruların alınacağı duyuru ile ilgili detaylı bilgiye “https://careers.turkishairlines.com/acik-positions/” adresinden ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu